środa, 18 lutego 2015

Vintage. Sklep rzeczy zapomnianych Susan Gloss

Macie może ochotę na bajkę? Taką w pastelowych kolorach, cukierkowych smakach i z happy endami? Jeśli tak to "Vintage. Sklep rzeczy zapomnianych" jest książką dla Was. Jeśli zaś średnio Was kręcą historyjki, w których wszystko ocieka lukrem, choć niby tak być nie ma, bo przecież tym lukrem ociekają problemy bohaterów owej bajki, to raczej ta książka nie będzie dla Was. 
Ja jestem gdzieś dokładnie po środku. Bo niby zazwyczaj drażni mnie taki zewsząd płynący miodzik, to jakoś dziwnie tym razem miałam trochę ochotę na tak ukazaną historię. I choć sporo mam do książki zastrzeżeń to muszę też przyznać, że czytało się ją niezmiernie miło.

środa, 11 lutego 2015

Mniej. Intymny portret zakupowy Polaków Marta Sapała

O książce Marty Sapały usłyszałam oczywiście za sprawą internetu, na fali mojej fascynacji minimalizmem, który w sumie ostatnimi czasy nie tylko mnie kusi i fascynuje, bo książek związanych z tym tematem ostatnio na rynku jest ogrom. Od jakiegoś czasu szukam dla siebie książek, które mi temat minimalizmu mogłyby przybliżyć, ale w taki realny sposób, dzięki któremu mogłabym wprowadzić część minimalistycznych zasad do mojego życia. Książek jest takich mnóstwo, choć nie wszystkie wydają mi się być na tyle użyteczne by mnie do siebie przekonać. Z myślą o minimalizmie kupiłam więc "Mniej". Chciałam z niej wyciągnąć jak najwięcej dla siebie. Dodatkowo sam zamysł książki jako opisu eksperymentu wydawał mi się ogromnie ciekawy. Czy tak było? Czy udało mi się zaspokoić moje minimalistyczne ciągoty? Przeczytacie dalej. 

środa, 4 lutego 2015

Zaginiona dziewczyna Gillian Flynn

Co można napisać o książce o której słyszeli już pewnie wszyscy. A jeśli nawet nie słyszeli o książce to na pewno słyszeli o jej ekranizacji? 
Co można napisać o książce, co do której miało się przez to właśnie, że wszyscy ją wychwalają dosyć spore oczekiwania?
Co można napisać o książce, która tym oczekiwaniom z jednej strony sprostała, z drugiej zaś nie?
Co można napisać o książce, której bohaterów się nie polubiło, a jednocześnie bardzo mocno chciało się poznać ich losy? Zresztą do samego "lubienia" też się miało sporo sprzecznych odczuć. Pewnie po prostu powinnam odpowiedzieć na te pytani powyżej, może wtedy zrozumiecie skąd się one wzięły.